Фестиваль «Хто співає – той молиться двічі» – у Холоневичах

Фестиваль «Хто співає – той молиться двічі», приурочений до 1025-річчя хрещення Київської Русі, вперше відбувся в селі Холоневичі Цуманського деканату. Фестиваль духовної пісні відбувся 10 листопада, – повідомили у прес-службі волинської єпархії.


Організатори заходу, що проходив у Будинку культури, – настоятель місцевої парафії Безсрібників і чудотворців Косми і Даміана протоієрей Василь Михалко та регент її хору Людмила Панасюк.

Підтримати ініціаторів і виконавців фестивалю разом із односельчанами прийшов сільський голова Федір Третяк.

Зі сцени лунали духовні піснеспіви у виконанні церковних хорів благочиння: парафій Святого Йоана Хрестителя селища Цумань, Святителя Миколая Чудотворця села Журавичі, Святого Костянтина Острозького селища Олика, холоневицької громади.

Український народ – просвітлений і величний, наголосив у вітальному слові декан протоієрей Тарас Маленюк. Він є сильним, культурним і європейським. Українці завжди виражали свій душевний стан піснею: коли радісно й коли сумно.

Свою віру викладали не тільки у формі молитви, у вигляді храмів, а й у піснеспівах. Церковні пісні неповторні, багатоголосні, сильні. Важливе значення цього урочистого заходу в тому, що він проходить не в райцентрі, а в глибинці. У таких місцях зберігається самобутня культура, яку передавали нам прадіди. Де б ми не були – чи в місті, чи селі, – вміємо виразити любов до Бога та Вітчизни через пісню.

 

 

Волинські новини