Фестиваль повстанської пісні «Криївка Перця» 2016 Фото + Відео

2 жовтня у с. Липне відбувся масштабний фестиваль повстанської пісні «Криївка перця», який зібрав дві тисячі жителів Ківерцівського району та гостей.

Організатором є Ківерцівський національний природний парк «Цуманська пуща», голова села Липне – Мазнюк Юрій, директор ЗОШ – Демчук Олександр та місцеві жителі, за благословіння Владики Луцького та Волинського Михаїла та отців Цуманського деканату.

Зранку територія почала наповнюватися глядачами, учнями шкіл району, які організовано довозилися автобусами і по прибуттю в Липне пересіли на кінні підводи та помандрували на екскурсію до «Перцевої гори» в урочищі Бирча. Військово-спортивні заняття для молоді організували ГО «ВМР «Національний Альянс» та делегація з Володимир-Волинського району на чолі із Андрій Оніщуком. Після рухливих занять гостей свіжим кулішем пригощали організатори та представники Самооборона м. Ківерці.

Гучні постріли розірвали повітря – на поле вийшли бійці НКВС та вояки УПА. Відтворення запеклого бою організувала військово-історична група «Азимут». Також постійно діяла виставка «Воїн: історія українського війська», яку розробив Український інститут національної пам`яті.
О 14 30 роботу розпочала музична сцена із виступу театру «Шарж» із міста Ужгород. Відкрив фестиваль директор НПП «Цуманська пуща» Ігор Квач, до привітань доєднався протоієрей, декан Цуманського деканату Отець Тарас.

Також виступали відомі особистості: Сергій Мерчук – голова Рівненської поліції, уродженець с. Холоневичі; депутат Волинської обласної ради – Олександр Пирожик; Цуманський селищний голова Анатолій Дорощук. Музична програма була насиченою, участь взяли церковні, клубні та шкільні колективи населених пунктів: Липне, Домашів, Костопіль, Олика, Прилуцьк, Луцьк, Дачне, Омельно, Жобрин, Берестяни, Цумань, Сильно, Журавичі, Холоневичі. Хедлайнером фестивалю став Народний артист України – Василь Чепелюк. Історичну лекцію про україно-польський конфлікт прочитала Леся Бондарук.

Після завершення основної програми та із настанням темряви – було запалену ватру, як символ об`єднання громади та вогонь, що запалює серця.

Гуляння до ночі продовжилися українською дискотекою, яку провів антидіджей із с. Дачне.

Організатори та гості сповнені надією, що фестиваль «Криївка Перця» стане щорічним святом для жителів Цуманської пущі!

Переглянути  усі фото – Фотоальбом “Фестиваль “Криївка Перця”

Волинське телебачення про фестиваль “Криївка Перця”.

Дивитись відео:

Сюжет про фестиваль на телеканалі  ICTV – ПЕРЕГЛЯНУТИ 

Фестиваль Крыивка Перца на Волыни: повстанческие песни, истории о бойцах УПА

Світлини з події:
Усі фото 199 шт.

Переглянути  усі фото з події 199 шт можна у нас в альбомі – Фотоальбом “Фестиваль “Криївка Перця”

Ківерцівський НПП “Цуманська пуща”

Від редакції Волинська газета . Герої не вмирають, але їхні могили невідомі…

Дослідникам відоме лише місце останнього бою Василя Чепелюка та 2 його побратимів, який відбувся в 1951 р. «Перець», перебуваючи в оточенні, не здався, а підірвав гранату… Потім бездиханні тіла повстанців доставили для опізнання в с. Холоневичі, а далі повезли в смт Цумань, де знаходився райвідділ МГБ. Де поховані останки цих та тисяч інших вояків УПА, наразі ніхто не знає: в УСБУ у Волинській області повідомляють, що інформації з цього приводу в архівах немає. Нічого конкретного не говорить про місця поховання останків полеглих у боях і замордованих у тюрмах вояків УПА в 1944-1955 рр. й центральний офіс СБУ, Міністерство внутрішніх справ України і Генпрокуратура. Але достеменно відомо, що в кожному районі повоєнної Волині чекісти мали потаємні кладовища, де намагалися приховати сліди своїх злочинів. І цю інформацію пора давно розсекретити. Бо, погодьтеся, це ненормально: де знаходяться скотомогильники, санстанція знає. А де поховано відомих і безіменних повстанців – усі мовчать…

Читати більшеКуліш та повстанські пісні на «Криївці Перця»: як це було – Волинські новини