Історія церкви

Красиве село Холоневичі… Чудові краєвиди кругом. Але найпрекраснішою спорудою села є церква святих безсрібників Косьми і Даміана, престольне свято якого святкують 14 листопада. Споконвіку жителі села Холоневичі ходили на богослужіння в Михайлівську церкву с. Липне. Та 14 січня 1994 року була виділена земля під забудову церкви в селі Холоневичі.

З Божою допомогою, вже в 1995 році було освячено камінь на спорудження храму святих безсрібників Косьми і Даміана. Два роки віруючі прихожани вносили свої пожертви на будівництво храму. Головними архітекторами і будівниками були Лебедюк Сава Федорович і Сопонюк Адам Павлович, і у 1997 році відбулося відкриття нашої святині. Православна церква безсрібників Косьми і Даміана належить до Київського патріархату.

Незмінним наставником у храмі ось уже 15 років служить Михалко Василь Іванович.

Першу свою службу отець Василь відслужив у храмі на свято святих мучеників Макковеїв і явлення Чесного Хреста, тобто 1-й Спас.

DSCN4563

При церкві є церковний хор, яким керує регент Панасюк Людмила Андріївна, та уставщик Случик Сергій Васильович.

Які роблять усе для того, щоб було більше прихожан у храмі.

Церква наша зроблена із цегли, на кам’яному фундаменті. В архітектурному стилі храм побудований у вигляді корабля. Коли переступаємо поріг церкви проходячи через притвір попадаємо в середню частину храму, де на нас дивляться з ікон Ісус Христос, Діва Марія та святі угодники Божі.DSCN4572

Розділяє середню частину храму і вівтар іконостас. На іконостасі зображені українські святі: Амфілокій Почаївський, Іов Почаївський, святі безсрібники Косьма й Даміан.

У 2010 році іконостас було відреставровано. Повністю по новому перемальовані ікони, перероблені колони , добавлено багато більше позолоти.

В жовтні 2012, було оновлено верхню частину храму. Разом із церквою побудована дзвіниця в єдиному архітектурному стилі.

В січні місяці 2013 року церкві було подаровано 5 дзвонів різної величини. Спонсором став наш земляк Лебедюк Володимир Савович.

З кожним роком наш храм гарнішає і славиться на всю округу.

IMG_3556

 

Історію храму написано із документів церкви і зі слів священника Михалко В.І.