Історія БК

IMG_6592w Історія Будинку культури с. Холоневичі  

Наш край – це цілий світ, це наше життя, наша доля, наше сьогодення і наш завтрашній день. І живуть в ньому люди, які повсякденно працею збагачують, примножують,  духовно розвивають наш край.

Важливою сторінкою в історії і культурному житті села Холоневичі є Будинок культури. В 1953 році  в  центрі нашого села   розпочали  будівництво  нового  будинку  культури,  який будувався два роки .

При клубі відразу почали працювати хоровий,  драматичний, танцювальний та інші гуртки, які об’єднували десятки юнаків та дівчат.

Першим завклубом  працював   Громик  Григорій  Логвинович, пізніше  був  призначений  Лебедюк  Андрій Федорович. В  клуб потяглися  люди, тому, що  весь час звучала  музика, спів, працювали  гуртки  художньої  самодіяльності.  Старі  люди говорили,  що на той час  в  клуб ішли   як  до  церкви, через  це  й  прозвали  завклубом  Андрія  Федоровича  «попом».  Директорами  Будинку культури в різні часи працювали: Случик  Андрій  Андрійович,  Случик  Олександр  Іванович, Мельник  Володимир  Харитонович.

Ішли  роки  мінялися й  художні керівники  будинку  культури , першим художнім керівником  працював  Романюк  Іван  Миколайович,   Адам´юк  Володимир  Миколайович ,  та  Случик Сергій Васильович , який є великий музикант від Бога,  у нього в руках баян виспівує  наче соловейко рано на весні , та зачаровує  глядачів професійно- високим  тенором.

IMG_6593w Хто народився і виріс на цій Холоневичівській  землі, вперше побачив сліпучу синь неба і золоті розливи пшеничних ланів, навчався розуміти добро і зло, той не може її не любити. І хто як непрацівник культури повинен зберігати загальнолюдські цінності, духовні надбання свого народу, його народні традиції. Таким культпрацівником  вважають  Гресь Галину Іванівну, яку в 1985 році призначено  на посаду директором Будинку культури. З її приходом до клубу, традиційними стали театралізовані свята, дні села, фольклорно-етнографічні свята, по відновленню народних традицій села, урочистості з нагоди одруження,  день матері,  вшанування ветеранів війни, вшанування ветеранів праці і т.д. Змістовно організовується дозвілля молоді. На високому професійному рівні перебуває художня самодіяльність села. Без перебільшення можна сказати, що Галина Іванівна – одна з найкращих керівників сільського Будинку культури за весь період його роботи.

Великий вклад в розвиток культури села вносить і художній керівник Панасюк Людмила Андріївна яка працює в будинку культури  з 2009 року.  У таких людей потрібно вчитись жити і працювати, любити свою рідну землю, де ти народився і виріс, бо немає нічого найсвятішого на землі, ніж жити з любов’ю до рідного краю, до його невмирущих традицій.

Село Холоневичі здавна славиться своїми талантами, народними звичаями, багатою історією.Участь у художній самодіяльності допомогла знайти своє справжнє покликання самобутньому народному артисту України Чепелюку Василю Адамовичу, який сьогодні є гордістю не лише нашого села , а і всієї Волині.

IMG_6591w Учасники художньої самодіяльності будинку культури добре розуміють головне призначення аматорів сцени – завжди приносити радість і щастя в серця глядачів, хоч задля цього потрібне здоров’я, свій вільний час, якого в сільського жителя – зовсім немає, та це – головне призначення талановитих людей, тому з великим задоволенням Холоневичівських аматорів сцени зустрічають на районній та обласній сцені.

Фольклорно – етнографічний  колектив « Брикса»  в  музеї під  відкритим   небом  в  с. Пирогове  Київської  обл.  зайняв   2-ге  місце  по  республіці  в презентації  «Волинської садиби».

IMG_1593w

IMG_6562w

 

IMG_6293wIMG_6573w

Неодноразово   нагороджена  грамотами  за  взяття першого  та  другого  місця  в  конкурсі  читців  району  і  області учасниця  гуртка  художнього  слова  Настя  Лебедюк. Дипломом   відділу  культури  і  туризму   Ківерцівської районної  державної  адміністрації  нагороджена  Юля Панасюк   за  зайняте  третє  місце  читців – декламаторів, присвячений  140-й  річниці  від  Дня  народження  Т. Г. Шевченка  в 2011 р.

IMG_9568wКолядницька  група  будинку культури  в  2010 р.  була нагороджена  грамотою  за перше  місце  у  районному огляді- конкурсі  колядницьких груп   « З  Різдвом  Христовим Україно»  і нагороджена   цінним  подарунком.

За  кращу  жіночу  роль  був  нагоджений    театральний колектив  в  районному огляді – конкурсі  2011р.

« Театральна  зима  Ківерцівщини ».

Аматори сцени Будинку культури села Холоневичі славлять, люблять історію свого села і прославляють її в піснях, голоса цих людей неповторні, вони вражають своєю  мелодійністю, це спів-від якого віє духмяними пахощами землі, хлібом і джерельною водою.

Також 10 листопада 2013 року у будинку культури  проводився пеший фестиваль духовної пісні  «Хто співає – той молиться двічі», приурочений до 1025-річчя хрещення Київської Русі. За організацію та проведення  фестивалю нагороджено грамотою «За заслуги перед церквою» Панасюк Людмилу Андріївну самим Владикою Михаїлом  Київського патріархату .

Не можна залишити поза увагою таких аматорів сцени як Лебедюк Галина Леонідівна, Романюк Галина Іванівна, Момот Марія Федорівна,  Ледедюк Наталія Степанівна, Лебедюк Віталій Васильович, Літвінцова Надія Анатолівна та інші.

В  Будинку  культури  проводяться  вечори  відпочинку молоді,  свято  села, концерти  до  визначних  дат,  тематичні вечори,  усні  журнали, вечори- реквієми. До  гуртків  художньої  самодіяльності  залучаються  все нові  здібні, перспективні,  активні  учасники  художньої самодіяльності.

Також в будинку культури знаходиться світлиця старовинних та побутових речей, всі експонати належать жителям нашого села.

Холоневичівський будинок культури не втрачає своїх позицій і зараз, хоч потребує капітального ремонту, облаштування опалення, поновлення технічного оснащення. Жителі села сподіваються на кращі часи і на те, що наш заклад культури відродиться до ще активнішого життя.

 

 Автор: Микола Панасюк