Історія школи

Будівля старої школиСело Холоневичі в згадках старожилів – це село без церкви і школи.

1935 рік в селі за державні кошти побудували школу. Пан Генріх Керна виділив землю під забудову.
У школі навчалися разом українські і польські діти. Вчителі майже всі були поляками.  Стара школа Дружина директорашколи була українкою. Колишні учні згадують прізвища вчителів: Оліснєвич, Малиновська, Русевич, Камінський, Гонората. Кожної суботи приходив у школу священик вчити дітей Слова Божого. До українців приїжджав священик Михайлівської церкви села Липне – Марчевський. До поляків приходив ксьондз із костелу, що знаходився колись на території теперішньої лікарні. Школа була семирічка, а навчання – безплатне. В окремих класах навчалося по 40 чоловік.
Друга світова війна внесла свої корективи в навчальний процес. Навчання припинилося, бо не було кого вчити (батьки боялися пускати дітей в школу) і кому вчити. Трагічна доля тогочасних вчителів. Вони всі повтікали із села. Подальша доля їх не відома. Поселення поляків були спалені. Директор школи Наумович Болеслав був вбитий 29 березня 1943 року. Він та ще близько 18 поляків  були розстріляні та спалені у цей день.

1944 рік. Волинь визволена від фашистів. Зароджується нова школа – радянська. Спочатку це була початкова школа. Педколектив складався з трьох чоловік. Перший директор – Ночовна Марія Іванівна та дві вчительки – Човник Лідія Миколаївна та Солодка Євдокія Феодосіївна.

1948 рік. В нашому селі з’явилася нова молода вчительська сім’я Цвітинських. Борис Іванович Цвітинський став директором уже семирічної школи. Семирічне навчання було обов’язковим і безплатним. Найближча середня школа була в Цумані. Середню освіту першою з нашого села поїхала здобувати Чепелюк Ніна Омелянівна у 1951 році.
1953 рік. Холоневицька школа стала середньою. За навчання у старших класах потрібно було платити 150 крб. за рік. Вчилися в школі учні з Липно, Гораймівки, Чорнижа, Майдану і Холоневич.

1955 рік. Директором школи призначений Федоренко Олексій Дійович. Працював він до 1966 року.

1956 рік – перший випуск учнів Холоневицької середньої школи. Серед цих випускників – наші вчителі Панасюк Надія Панасівна, Панасюк Степан Тарасович.

У 1966 році шкільний колектив очолив Чирук Володимир Миколайович. Саме в цей час у школі навчалось найбільше за всю історію школи учнів – 410. Навчання проводилось у дві зміни. У школі вирувало активне комсомольське і піонерське життя. Організовувались трудові десанти, суботники, діяли тимурівські команди, які допомагали одиноким людям. Проводились змагання між піонерськими загонами по збору металолому, макулатури, попелу, лікарських рослин.

1967 рік – значно зменшилась кількість учнів в школі, бо були відкриті середні школи в сусідніх селах. Тоді вперше в нашій школі була вручена медаль за відмінні успіхи в навчанні та зразкову поведінку Чепелюк Любові Адамівні. Впродовж наступних років і до цього року випускників-медалістів маємо 15.

1972-1985 роки педколектив очолював Панасюк Степан Тарасович.
Удосконалення навчально-виховного процесу, підвищення якості знань учнів, оздоровлення дітей в піонерських таборах та в пришкільному таборі, охоплення гарячим харчуванням – це були основні проблеми тих років.
Велика увага приділялася в цей час вивченню російської мови.
Педагогічний колектив був молодий, половина- молодь до 28 років. Училися працювати, вміли відпочивати. Організовували концерти, вчителі були учасниками хору, цікавих вистав.
Доброго слова заслуговує вчителька, нині пенсіонерка, Панасюк Надія Панасівна. Підготовлена нею фольклорна вистава „Брикси” потрапила на обласний огляд художньої самодіяльності. Прекрасним декламатором була Піддубна Тамара Володимирівна. Вона багато років очолювала в селі комісію по обрядах. Благословення у щасливе сімейне життя отримали від неї багато наших вихованців.

1985 – 1987 роки – директором школи працював Шульський Микола Володимирович.
Великі зміни в житті школи, пов’язані з „горбачовською перебудовою”. Почалося будівництво нового приміщення школи. Будували школу будівельники Ківерцівського райагробуду. Керував будівництвом Гарасюк Микола Іванович.
Організовуються екскурсії учнів у Петербург (Ленінград), Київ, Москву, Львів, Брест, в Прибалтику.

1987 – 1993 роки – директор Прокопович Петро Йосипович.
На жаль, 90-ті роки для колективу нашої школи сумні.

1991 р. – трагічно загинув Панасюк Степан Тарасович.

1993 р. забрав у розквіті сил життя трьох членів колективу: Лебедюка Василя Ярмолайовича – вчителя фізкультури, Прокоповича Петра Йосиповича – директора, вчителя фізики, Романюка Андрія Пилиповича – лаборанта.

Нова школа
1993 – 1996 роки – директор Піддубна Тамара Володимирівна.
Це складний час як в історії країни, так і в житті школи. Падає престиж знань, набагато важче стає працювати з батьками. Придбати щось нове для школи стає чимраз важче, бо кошти виділяються лише на енергоносії і зарплату. Зарплата в цей час цікава: виплачується мільйонами купонів.
В економічно складний час очолила педколектив Лебедюк Надія Овсіївна.
Різко погіршилось матеріальне становище вчителів і батьків, йде зубожіння села. Не виплачується зарплата. Заборгованість по ній гасили шляхом бартерних операцій(зерном, хутряними виробами, будівельними матеріалами).
Початок ХХІ століття починається оптимістично.

В 2003/2004 навчальному році школа отримала комп’ютерний клас, який було поновлено у 2008-2009 н. р.
Шкільний автобус підвозить на навчання 40 учнів з с. Знамирівка

Контактна інформація:

Тип закладу: Загальноосвітня школа ІІІ ступеня
Керівник закладу: Лебедюк Надія Овсіївна
Адреса: 45211, с.Холоневичі, вул. Молодіжна, 20
Телефон: 9-85-40, (096) 426-90-33