Містика та аномалії

Містика і аномалії довкола Холоневич

Частина 1

Чи знаєте ви, що довкола Холоневич знаходиться дуже багато аномальних зон?

Про снігову людину і Йєтті на Чортовому болоті, напевно читали всі, але окрім цього знаного урочища, довкола нашого села існує ще багато місць, де з людьми траплялися досить незвичайні і містичні речі.

Неодноразово доводилося чути дуже схожі розповіді старожилів і більш молодих людей про дивні випадки, які з ними відбувалися у таких місцях з різницею у кільканадцять років. Очевидці стверджували, що споглядали дивні видіння і ніби потрапляли у якийсь паралельний світ, де виразно бачили людей у старовинному одязі, дерев’яні вози та інші речі і знаряддя праці, які були у вжитку 80-100 років тому.
Подібну “картину” багато раз і багато різних людей “спостерігали” у районі берестянського мосту через річку Кормин, біля березового парку між Холоневичами і Липне, у лікарняному (колишньому панському) саду.

 

Частина 2

Ще донедавна щоб завчасно дістатися кіньми на дуже ранній базар у Колках, жителі навколишніх сіл виїжджали з дому відразу після опівночі. Кілька чоловіків, які вночі їхали на базар через Загулок, розказували, що в цьому урочищі є місце, де на твердій і рівній дорозі коні раптово зупинялися, починали хрипіти і не могли зрушити з місця порожнього воза. Були такі відчуття ніби на підводу хтось зненацька поклав кількатонний вантаж. За деякий час це минало і коні рухалися далі як нічого й не було. Як не дивно, подібні загадкові пригоди ставалися з різними людьми у різний час, але приблизно в одному й тому самому місці.

Кілька дивовижних, моторошних і схожих історій довелося почути про Дибкове болото (знаходиться у лісі між Холоневичами і Гораймівкою, праворуч від старої дороги). Люди, які з тих чи інших причин опинялися вночі біля болота, потрапляли у замкнуте коло і блукали там до самого світанку. За їх словами, раптово все довкола змінювалося до невпізнаваності, зникав навколишній ліс і якась невидима сила наче водила за собою по кругу, все це відбувалося під різні неприємні звуки, дехто розказував, що чув дитячий плач.

Варто зауважити, що майже всі, з ким траплялася згадана вище містика, стверджували, що “було це все” переважно глухої ночі -з першої до третьої години.

 

Частина 3

Цей випадок трапився у 70-х роках минулого ст. з моїм прадідом, коли він з товаришем гріб сіно на Чортовому болоті.

Під час відпочинку чоловіки розпалили вогонь і почали пекти сало, коли раптом почули:
– Ти пікіні, я їкіні !
Коли вони озирнулись, то у себе за спинами побачили молодого чортика з хвостиком і маленькими ріжками, який за декілька секунд безслідно зник.
Вже потім, оговтавшись після шоку від побаченого, чоловіки здогадались що ті дивні слова, сказані чортиком, означали “ти печи, а я їстиму”…

Ось таку цікаву історію, в якій молодий чортик хотів скуштувати печеного сала, нам розповіла Каміла Вжесінська.

 

Частина 4

Колись довелося почути неймовірно цікаву і доволі фантастичну розповідь про те, як одному чоловікові якимось дивом вдалося побувати на відьомському шабаші – зборі всіх чаклунів і знахарів із найближчих сіл, який проходив у лісі на Нериччі.
Місця в цьому урочищі глухі і болотисті, тож цілком можливо, що саме там збираються і проводять свої ритуали ті, хто знається з нечистим. Хтозна…

І на завершення розповіді про аномалії навколо Холоневич, кілька слів про блукаючі червоні вогники, схожі на світло від діода на нових електролічильниках і які на різній висоті повільно рухаються у різні сторони. Таке загадкове явище вже неодноразово спостерігали у провулочку біля дитсадка і в районі мосту на Жабокрику. Цікаво, що вогники нікого близько до себе не підпускають, при наближенні до них – просто зникають…

Якщо ви стали свідками подібних неймовірних і аномальних явищ у нашому селі або довкола нього чи чули про них від інших – діліться своїми розповідями з ХІО.

Гуртом – цікавіше!

Автор: Петро Сопонюк
Фотоколаж: Ігор Карпюк

Були використані фото с. Холоневичі та навколишніх місць !

Холоневицький Інформаційний Обмінник