Вечір – пам’ яті “Над білим янголом скорботи – незгасний духу смолоскип”

Не сьогодні це сказано: час народжувати і час помирати, час руйнувати і час будувати, час розкидати каміння і час його збирати, час мовчати і час говорити…
1933-й рік… Найчорніший час між чорними часами в історії України. У світі не зафіксовано такого голоду, як той, що випав на долю найродючішої і найблагодатнішої землі. У ці дні, коли по всій Україні відбуваються численні заходи-реквієми, в ЗОШ І- ІІІ ст. с.Холоневичі відбувся вечір- пам’ яті “Над білим янголом скорботи- незгасний духу смолоскип”.

Учні школи та бібліотекар Г.Л.Лебедюк відчинили свої душі і серця для пам’ яті про ті страшні роки Майстерно читала монолог у образі згорьованої Матері- України Катя Снитюк, а допомогли створити ефект “заблудлих душ” наші учениці 5-11 кл.

І ,напевно, кожен в залі відчув той плач голодних душ, коли три жони: Русь Київська(Марія Случик), Січ козацька (Романюк Іванна) та Україна- мати ( Катя Снитюк) пригостили всіх присутніх поминальним хлібом. Зі сльозами на очах слухали учні розповіді зірочок- безневинно вбитих діток (Случик Софії, Случик Насті ,Приймак Ярослава).

Із запаленою свічкою вийшли пом’ янути всіх жертв геноциду Марценюк Стас та Случик Аліна. Нехай світло оцих свічок буде нашою даниною тим, хто навічно пішов від нас.

Вони повинні жити в нашій пам’ яті. А ми зробімо все для того,щоб ніколи за будь- яких обставин подібна трагедія більше не спіткала
Україну

Світлини з події: