З такими Громиками і громовиця не страшна!

У неділю помічник лісничого Андрій Громик… на роботі. А що Андрій Володимирович не спеціально готувався зустріти представника «Волинської газети» подалі від рідної хати в с. Липне Ківерцівського р-ну, то це також незаперечний факт: про зустріч заздалегідь не домовлялися,  тож людина була в тому місці і в той час, де й мала бути. Тобто – в офісі лісництва.
– А чому в неділю – та й на робочому місці? – цікавлюся в Андрія Громика, який займається паперовою роботою в кабінеті поруч із ще трьома працівниками Холоневичівського лісництва ДП «Цуманське ЛГ» облуправління лісового та мисливського господарства.
– Так тільки у вихідні й випадає вільна хвилина, аби попрацювати в кабінеті. Бо кожен будній день – там, у лісі, – показує рукою на зелено-коричневу стіну, що виростає буквально за рогом ошатного будинку лісництва.
Андрій Громик – переможець лотереї серед передплатників. Виграв набір посуду. Зрозуміло, що специфіка подарунку така, що більше він сподобається дружині Людмилі. Але й чотирикласник Володя і другокласниця Марійка за татовий успіх також радіють. Бо не лише ж Андрій Володимирович у вільну хвилину переглядає улюблену газету, але й уся його родина читає.
В принципі, інакше й бути не може, бо ці Громики (а в с. Липне, Холоневичі і Берестяне сімей із таким прізвищем – хоч греблю гати! Ба, навіть лісничий Володимир Іванович – і той Громик!) належать до тих, хто не лише важко й самовіддано працює, але й постійно прагне дізнаватися щось нове.
Тому «Волинська газета» – зізнається помічник лісничого – і для дружини, яка в липненському дитсадку нянею працює, і для нього, і для дітей – те, що треба. А особливо Андрієві Громику подобаються статті на лісову тематику. Каже, що з таких матеріалів довідується дуже багато про життя галузі, якій вирішив присвятити все своє життя після закінчення в 2003 р. лісового коледжу в м. Березне Рівненської обл. Щоправда, на цій стезі Андрій Громик не один – на Чернігівщині з успіхом трудиться лісничим двоюрідний брат Микола Сорока.
Скориставшись вільною хвилиною, цікавлюся в холоневичівських лісівників, чи вдосталь заготували березового соку.
– Понад 60 тонн! – із гордістю кажуть.
– А  інші дикоростучі рослини?
– І  про них не забуваємо. Працюємо чітко за планом. Тому знаємо, скільки треба заготувати та здати тієї ж калини, грибів, ягід і всього іншого, чим так багатий заповідний ліс Цуманьщини.
На прощання прошу Андрія Громика сфотографуватися з подарунком у руках. Довго віднікується… По всьому видно: цей чоловік любить більше працювати, ніж виставлятися напоказ. Але все-таки погоджується, почувши аргумент, що це фото не тільки ж йому одному потрібне.
А коли вже бажали один одному всього найкращого, помічник лісничого раптом пригадує, як кілька років тому ми разом їздили на заповідну «Перцеву гору», де з ініціативи громадськості та благословення митрофорного протоієрея Цуманського благочиння Волинської єпархії УПЦ Київського патріархату Тараса Манелюка та копіткої праці місцевих лісівників було споруджено, освячено та урочисто відкрито пам’ятний знак на місці загибелі в нерівному бою з ворогами надрайонного провідника УПА Василя Чепелюка (псевдо «Перець») та його невідомого побратима.
Символічно: торік улітку ліс довкола горів. А місце на «Перцевій горі», де й досі стоїть дубовий хрест на честь українських патріотів, залишилося цілим і неушкодженим.
От і подумалося: «Волинська газета» була чи не єдиним волинським виданням, яке ініціювало вшанування місцевих повстанців. Лісівники із с. Липне і Холоневичі втілили ідеї в реальний монумент. Тож, мабуть, якась вища сила віддячила їм виграшем для помічника лісничого Андрія Громика. Бо народний артист України Валерій Маренич з-поміж сотень квитанцій витягнув саме цю!
Тож удачі вам і добра, хороші люди з лісового заповідного краю! Бо з такими  Громиками і громовиця не страшна.
Володимир ДАНИЛЮК.
На фото автора: Андрій Громик із подарунком від «Волинської газети».